Çin’de OCuLink ve 550W Güç Kaynağına Sahip Harici Ekran Kartı Kutusu Tanıtıldı

Çinli Metaphyuni ve Gzosmeta şirketleri ortaklaşa geliştirdikleri OCuLink destekli harici ekran kartı kutusunu piyasaya sürdü. EG01C adlı bu ürün, uygun fiyatıyla dikkat çekerken iki önemli özellikle öne çıkıyor.

Harici ekran kartları genellikle USB4/Thunderbolt veya OCuLink bağlantılarıyla bağlanır. OCuLink, 64GB/sn bant genişliğiyle diğer teknolojilere göre daha yüksek performans sunar. Bu nedenle oyuncular, yapay zeka araştırmacıları ve teknoloji tutkunları bunu tercih ediyor.

Çin’de özellikle “TGX” konektörü (aslında OCuLink) ile donatılmış yeni Lenovo ThinkPad dizüstü bilgisayarların piyasaya sürülmesiyle konektörün popülaritesi arttı. EG01C de bu dizüstü bilgisayarlarla uyumlu çalışıyor.

Şirket, 10.000’den fazla takma-çıkarma işlemine dayanıklı yeni bir OCuLink konektörü tasarladı. Ayrıca manuel kilitleme mekanizması yerine otomatik bir mekanizma kullanarak kablonun yerinde sabitlenmesini sağlıyor. Yuvanın bir diğer ilginç özelliği ise entegre güç kaynağı. Sunucu sınıfı CRPS (Common Redundant Power Supply) standardını kullanan 550W güç kaynağı sonra daha güçlü bir üniteyle değiştirilebilir.

Tüm gerekli kablolar ve konektörlerle birlikte gelen EG01C, 2,08 kg ağırlığında ve 23x9x75 cm boyutlarında. En büyük ekran kartlarını bile barındırabilen bu GPU kutusu, 125 USD fiyat etiketine sahip. Sınırlı bir süreliğine 90 USD fiyatla satışa sunulmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x